SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 9343003
nr 934 3003
Matskedar
Silver, 9 st, 1800-tal
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 12 januari 2015
kl 18:02:52
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.600 kr
6
12 jan
e-auktion
Läs mer om e-auktion
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver